Ramię Obrzęk

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Ramię Obrzęk

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 8:12 am

Ramię Obrzęk

Powiązane Warunki: Obrzęk, obrzęk, zatrzymanie płynów, Retencji Wody, obrzęk
nogawki, Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Lymphedema, Lymphoedema

Ramię Obrzęk

Obrzęk jest po prostu zdefiniowane jako rozszerzenie o dokonanych część ciała, ogólnie ramienia lub nogi w wyniku zatrzymania płynów. Może ona również wpływ na skórę, organów, ręka, palce, stopy, a nawet palce. Płynu zbiera ponieważ organizm nie jest w stanie wyeliminować nadmiar płynów.

Obrzęk może wystąpić w wyniku wagi, szczególnie z siedzącej lub stojącej w jednym miejscu zbyt długo. Woda naturalnie dostaje rozebrany do swojej nogi i stopy. Może się zdarzyć, z osłabienia w zawory z żył w nogach (stan zwany niewydolność żył). Ten problem sprawia, że trudno w żyłach krew z powrotem do wywierania presji na sercu, i prowadzi do żylaki i nagromadzenie płynu w nogach.

Niektóre choroby - np. niewydolnością serca, zakrzepicy żył głębokich (thrombophlebitis) i płuc, wątroby, nerek, chorób tarczycy - mogą powodować edema lub sprawiają, że gorsze. Będąc w ciąży może spowodować edema w nogach jak macica wywiera presję na naczynia krwionośne w dolnej tułowia z ciała.

Nie jest to rzadkie i został doświadczony przez wielu ludzi. Zwykle, w tym obrzęk ma charakter tymczasowy i zniknie po podstawą jest warunkiem wyleczenia.

Jeśli skutki określonego obszaru tj. ramion lub nóg jest o których mowa zlokalizowaną edema, jeśli skutki całego całego ciała jest o których mowa w ogólnych edema.

Tymczasowe Ramię Obrzęk

Ten tymczasowy obrzęk może być spowodowany przez zakażenie, palą lub oparzeniem słonecznym, Owad bites, szkody na nogi, takich jak Dziękujemy, chirurgii, a nawet leki takie hormonu narkotyków, sterydów, narkotyków, ciśnienie krwi, lub może być reakcja alergiczna w które jest określone jako obrzęk naczynioruchowy. Może to również być częścią reakcji zapalnej twoje ciało przechodzi przez niego próbuje chronić i uzdrawiać nogi lub ramienia z powodu traumy.

Długoterminowe Ramię Obrzęk.

Długoterminowe jest obrzęk, o których mowa w edema. Jest to zazwyczaj związane ze szczególnymi warunkami medycznych. Warunki te mogą obejmować cukrzycą, niewydolnością serca, krwi, żylaki, niewydolność nerek, niewydolnością wątroby lub szereg problemów sercowo-naczyniowych.

Leczenie w tym długoterminowych obrzęk jest w związku z traktowania, pod warunkiem że jest ono skutkiem. Zazwyczaj leki moczopędne są również używane do uwolnienia obrzęk lub retencji wody.

Stałe Ramię Obrzęk

**** W sytuacji jakiegokolwiek stałego obrzęk ramion lub nóg, czy przyczyną jest znany lub nieznany, diagnoz z Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); należy uznać ****

Istnieje kilka grup ludzi, którzy doświadczenie obrzęk ramion lub nóg od znanych przyczyn, ale nie wykracza poza nieznanej przyczyny lub gdy obrzęk może faktycznie Pogorszy się jako czas mija.

Grupa Jeden

Ta grupa obejmuje tych, którzy mieli urazy, infekcje, Owad bites, urazem nogi, chirurgii lub reakcja na leki. Po tym obrzęk nie odejdę, i stała się ona nazywa wtórny Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); .

Dwie grupy

Inną bardzo dużą grupę, że doświadczenia stały obrzęk ramion lub nóg są nowotwory pacjentów, którzy są morbidly ludzi otyłych, lub z tych stan zwany lipedema. Co powoduje obrzęk pozostać stałe jest, że system limfatyczny został uszkodzony tak, że nie może dłużej funkcjonować normalnie w usuwaniu z organizmu odpady płynne.

W raka pacjentów jest to wynikiem albo usunięcie z węzłów chłonnych na raka biopsji, promieniowanie szkody na system limfatyczny, lub uszkodzenia Guz / rak operacji.

Jest to również określane jako wtórne Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); .

Trzy grupy

Grupa składa się z trzech ludzi, którzy mają nogi lub ramienia obrzęk pozornie z nieznanych powodów. Nie może być żadnych obrażeń, nie rak, nie uraz, ale z jakichś powodów jest obrzęk nóg po prostu cały czas.

W obrzęk może rozpocząć się po urodzeniu, może ona rozpocząć w osiągnięciu dojrzałości płciowej, lub może rozpocząć w 3., 4. lub nawet 5-sza dekadzie życia lub czasami później.

Ten typ obrzęk ramion lub nóg nazywa podstawowej lymphedema. To może być spowodowane przez wady genetyczne, deformacje lub szkody na system limfatyczny, podczas gdy w łonie matki lub w chwili urodzenia lub być częścią innego urodzenia warunkiem, że również wpływ na system limfatyczny.

Jest to bardzo poważne choroby, które muszą być zdiagnozowane na początku, szybko i traktowane w taki sposób, aby uniknąć bolesnych, osłabianie, a nawet zagrażających życiu powikłań. Leczenie nie powinno obejmować stosowanie diuretyków.

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Co to jest?

Lymphedema jest po prostu zdefiniowane jako nadmierne nagromadzenie płynu białka bogate w tkankach nogi. Nagromadzenie płynu powoduje stałe zgrubień spowodowanych przez wadliwy system limfatyczny.

A konserwatywne oszacowanie jest, że nie może być 1-2 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych z pewną formę podstawową lymphedema i dwóch do trzech milionów z wtórnego lymphedema.

Jakie są objawy Obrzęk limfatyczny (limfatycznego) ?

Jeśli jesteś na ryzyko osoby do lymphedema istnieją oznaki wczesnego ostrzegania powinien być świadomy. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie lub kilku z tych objawów, należy natychmiast dokonać się z lekarzem o nich.

1). Niewyjaśnione aching, boleśnie odczuwają ból lub w ramię lub nogi.

2). Experiencing "ulotne lymphedema." To jest gdzie kończyny maja opuchła, nawet nieznacznie, a następnie powrót do normalnej. Może to być zapowiedzią pełnowartościowy lymphedema ramię lub nogi lymphedema

3). Zlokalizowanych obrzęk dowolnym obszarze. Czasami lymphedema może rozpocząć się obrzęk w jednej dziedzinie, na przykład strony, lub pomiędzy kolan i dłoni. Jest to wskazanie na początku wadliwe działanie limfatyczne.

4). Każdy stan zapalny, zaczerwienienie lub zakażenia.

5). Może wystąpić uczucie ucisku, skomplikowany lub osłabienie z ramienia lub nogi.

Jak jest Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Leczone?

Najlepszą traktowania dziś jest decongestive terapii. Formy terapii są kompletne decongestive terapii (CDT) lub ręczny drenaż limfatyczny (MLD), istnieją rozbieżności, ale najczęściej dotyczyć tych dwóch rodzajów leczenia.

Jest to forma terapii masaż nóg, gdzie jest bardzo delikatnie masowane, aby rzeczywiście przenieść płyn z nóg i na obszarze, na którym system limfatyczny nadal funkcje normalnie.

Z tych zabiegów masażu, obrzęk jest zmniejszona, a następnie pacjent jest wyposażony w pre-niestandardowych mierzone ciśnienie płaszcz, aby obrzęk w dół i / lub nauczył się korzystać z kompresji zawija do utrzymania wielkości nogi.

Jakie są tego powikłania Obrzęk limfatyczny (limfatycznego) ?

1. Infekcje takie jak tkanki, Zapalenie naczyń chłonnych, różycy. Jest to spowodowane nie tylko na duże nagromadzenie płynu, ale jest dobrze udokumentowane, że lymphodemous kończyny są zlokalizowane immunodeficient.

2. Odprowadzanie rany, że wyciek lymphorrea który jest bardzo żrącymi do otaczającej skóry i tkanki działa jako port wejścia do infekcji.

3. Zwiększona ból z powodu kompresji nerwy zwykle spowodowane przez rozwój zwłóknienia i zwiększone nagromadzenie płynów.

4. Utrata funkcji ze względu na obrzęk kończyn i zmian.

5. Depresja - psychologiczne radzić sobie w związku z disfigurement i druzgocący wpływ lymphedema.

6. Deep zakrzepicy żył ponownie w wyniku presji na obrzęki i zwłóknienia przeciwko naczyniowych. Ponadto może się zdarzyć w związku z tkanki łącznej, Zapalenie naczyń chłonnych i zakażeń.

7. Posocznica, zgorzel są możliwości z powodu infekcji.

8. Możliwe do amputacji kończyny.

9. Pleural effusions może spowodować, jeśli lymphatics w jamie brzusznej lub klatce piersiowej są wystarczające, aby oczyścić płuca jamy płynów.

10. Skóra komplikacji, takich jak podział, tablice, podatność na infekcje bakteryjne i grzyby.

11. Przewlekłe zapalenie zlokalizowane.

Czy Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); się leczyć?

Nie, w chwili obecnej nie ma lekarstwa na lymphedema. Ale może to być traktowane i zarządzane i większość z tych powikłań można uniknąć. Życie z lymphedema mogą być nadal aktywne i pełne, z właściwego leczenia, edukacji pacjenta, stylu życia pacjenta i adaptacji.

Do wyczerpujących informacji na temat lymphedema, odwiedź naszą stronę główną:

Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

(c) Copyright 2005 by Pat O'Connor i Lymphedema Ludzie. Korzystanie z tej informacji w celach edukacyjnych i zachęcać jest dozwolone. To musi być dostępne bezpłatnie i bez żadnych opłat i nie mogą być wykorzystane do uzyskania lub wynagrodzenie finansowe. Prosimy dołączyć potwierdzenie do autora i link do Lymphedema Ludzie.

Obrzęk

Alternatywne nazwy:

pit edema; utrzymaniu edema; uogólnione obrzęki; edema; anasarca

Definicja:

Nadmierne tworzenie płynu w tkankach lub zwiększenie masy tkanki. Obrzęk może występować w całym organizmie (uogólniony obrzęk) lub obrzęk może być ograniczone do określonej części ciała.

Uwagi:

W tym dokumencie omówiono przede wszystkim ogólny obrzęk. Zobacz konkretnych dokumentów wymienionych w definicji informacji, które są specyficzne dla obrzęk w określonej lokalizacji.

Nieznaczne edema z nóg powszechnie występuje w ciepłych miesiącach letnich.

Uogólniony obrzęk lub masowe edema (zwany też anasarca) jest wspólnym znakiem w poważnie chorych. Choć niewielkie edema mogą być trudne do wykrycia, w szczególności osoby z nadwagą, masowe edema jest bardzo oczywiste.

Bardzo często, jak powszechne jest edema długoterminowych i progressive i przyczyn różnią się znacznie.

Obrzęk może być pit (przy naciśnięciu palcem przed obrzęk obszar 10 sekund i potem szybko go usunąć, wcięcia w lewo, że wypełnia się powoli) lub nonpitting (przy naciśnięciu palcem przed obrzęk obszar 10 sekund i potem szybko go usunąć, nie ma wcięcia w lewo w skórę).

Wspólne przyczyny:

zbyt dużo soli i sodu
oparzenia
oparzeniem słonecznym
zbyt mało albumin we krwi (Hipoalbuminemia)
niedożywienie
ciąża
narkotyków
androgennym i sterydów anabolicznych
leków
kortykosteroidy takie jak prednizon (powoduje zatrzymanie sodu)
estrogeny
leki przeciwzapalne (NLPZ)
dożylne podawanie wód słonych lub rurki feedings
zespół nerczycowy
ostre Grzybice

Uwaga: Nie mogą być inne przyczyny obrzęku. Ta lista nie jest all inclusive, i przyczyn nie są prezentowane w kolejności prawdopodobieństwa. Przyczyny tego objawem może zawierać mało prawdopodobne, chorób i leków. Ponadto, przyczyny mogą się różnić w zależności od wieku i płci tych osób, jak również w sprawie szczególnych cech charakterystycznych objawów takich jak lokalizacja, jakość, czas oczywiście, obciążających czynników, zwolnienie czynniki, oraz związanych z nimi skarg. Użyj opcji Analiza Objaw do zbadania możliwych wyjaśnień dla obrzęk, występujące samodzielnie lub w połączeniu z innymi problemami.

Strona główna opieki:

Postępuj wyznaczonym terapii w leczeniu przyczyn leżących na edema. Porozmawiaj ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej opcji, aby zapobiec awarii skórę (na chroniczne edema), takie jak ciśnienie materac z wełny jagniąt, pad, lub flotacji pierścień.

Utrzymanie codziennego działania. Spacer zamiast stanąć. Stand lub leżeć niż siedzieć. Podczas leżenia, zachować kończyny powyżej poziomu serca, jeśli to możliwe, aby ułatwić drenaż. Nie rób tego, jeśli duszność wyniki.

Masaż obrzęk obszary regularnie, szczególnie jeśli edema utworzyła wokół bioder, pośladków, lub z powrotem.

Ulgowe sodu (soli) w diecie może być zalecana.

Zadzwoń do opieki zdrowotnej, jeżeli dostawca:

Nie ma żadnych niewyjaśnionych obrzęk.

Czego można oczekiwać w swojej opiece zdrowotnej usługodawcy biura:
Z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych (takich jak niewydolność serca lub zatorów płucnych), historii medycznej będą uzyskane i fizycznego badania wykonywane.

Medycyna pytania dokumentujące historię obrzęk szczegółowo mogą obejmować:

czas wzoru
Kiedy po raz pierwszy w tym ogłoszeniu?
Czy obecny przez cały czas?
Czy przychodzą i odchodzą?
jakość
Ile jest obrzęk?
Po poke obszar z palca, nie pozostają w dent?
położenie
Czy ogólnej lub w określonej dziedzinie (zlokalizowane)?
Jeśli obrzęk jest w określonej dziedzinie, co jest tym obszarze?
inny
Co wydaje się, aby obrzęk lepiej?
Co wydaje się, aby obrzęk gorsze?
Jakie inne objawy są również obecne?
Testów diagnostycznych, które mogą być wykonywane między innymi:
mierzony poziom albumin
EKG
echokardiografii
Badania elektrolitów w surowicy
urinalysis
X-rays

Interwencja:

Leczenie może obejmować ograniczenie płynów i sodu, diuretyków, digoksyny, oraz (rzadko) dożylne podawanie albumin. W niektórych przypadkach, takich jak prednizon kortykosteroidy lub leki immunosupresyjne może być podana. Płynów i wyjściowe powinny być monitorowane, a pacjent powinien być ważone codziennie.

Unikaj alkoholu w razie choroby wątroby (np. marskość wątroby, zapalenie wątroby) jest problem. Vascular wsparcia węża (wąż TED) mogą być zalecane.

Po wyświetlaniem opieki zdrowotnej dostawca:
Może chcesz dodać do diagnostyki związanej obrzęk na własny rekord medycznych.

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema Ludzie Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest