Proste drenaż limfatyczny

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Proste drenaż limfatyczny

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 9:01 am

Proste drenaż limfatyczny

Proste drenaż limfatyczny (masaż własny rachunek)
Po zostały nauczał techniki można zrobić uproszczoną wersję MLD siebie w domu. Jest to czasami nazywane prosty drenaż limfatyczny (SLD). Można użyć swojej strony bardzo delikatnie przenieść na skórę w danym kierunku. Masaż odbywa się bez żadnych olejów lub kremy. Jeśli skóra jest lepki i Twojej strony nie przemieszczają się swobodnie, trochę talku może być pomocne. Jeśli okaże się, że skóra jest czerwona, gdy masz gotowy, wówczas ruch jest zbyt trudne.

Jest to często łatwiejsze, jeśli twój partner lub przyjaciel uczy się także techniki, dzięki czemu mogą one pomóc w każdym obszarach nie można osiągnąć. Twój lymphoedema terapeuta, fizjoterapeuta lub pielęgniarki będą w stanie wykazać, ty lub twój partner (lub znajomego) technika.

Masaż ma na celu stymulowanie przepływu chłonki w organizmie ogólnie.

Umieść palce, relaxed, albo na stronie szyi na stanowisko 1.Gently przenieść skóry w kierunku dół, w kierunku tyłu neck.Repeat 10 razy na pozycji 1, 2 i 4 miejsce 3.At (na górę swojego barku) używać łagodnych ruch wokół szyi przodu w kierunku góry breastbone (jeżeli spełniają collarbones). Powtórz 5 times.If masz krótki kark może nie być możliwe do masażu karku w czterech miejscach . W takim przypadku, Miss obecnie 3 miejsce.

Celem tego masażu jest stymulowanie limfatyczny kanałów na tułowiu, aby usunąć je z dużym wyprzedzeniem, tak, nadmiar płynu może drenażu away.

Skóra jest zawsze odeszły od strony obrzęk. Użytkownik będzie łatwiej rozpocząć z jednej strony, a następnie do wymiany na inne, jak można przenieść na całym ciele.

Początek w armpit na nie obrzęk strony (pozycja 1), ciśnienie do wykorzystania światła delikatnie rozciągnąć skórę aż do armpit. Twoje strony powinny być płaskie i nie ślizgawka na skórę. Powtórz 5 times.Next, w pozycji 2, wykorzystania światła delikatnie ruch z całą rękę, by powoli rozciągnąć skórę wobec braku obrzęk strony, z powolnym rytmie. Powtarzaj w tym samym obszarze 5 times.Repeat te same ruchy w pozycji 3.Swap rąk, ruchów i powtórz 5 razy więcej na 3 stanowiska z drugiej strony, jak to stanowisko jest bardzo ważne dla drenaż limfatyczny. Tym razem, z palcami ruch jest niewielki mechanizm "pull", aby przenieść na skórę nie obrzęk armpit.Repeat ruchy 5 razy w pozycji 4, a następnie 5.If masz pomocy partnera lub przyjaciela masaż może być powtórzone w całej z powrotem, ponownie zaczynając od braku obrzęk strony (pozycja 1).

Celem tego masażu jest jasne ścieżki przed naruszone nogi, aby umożliwić nadmiar płynu do drenażu away.

Uruchamianie na armpit po tej samej stronie jako dotkniętych nóg (pozycja 1), wykorzystanie światła ciśnienie rozciągają się na skórze delikatnie aż do armpit. Twoje strony powinny być płaskie i delikatnie odpoczynku na skórze, nie sliding ponad skórę. 5 times.Repeat Powtórz 5 razy na każdym poziomie klatki piersiowej (2 stanowiska), na poziomie pasa (3 miejsce), następnie w dolnej części brzucha (pozycja 4). Za każdym razem, gdy zostanie delikatnie naciskając skórę aż do armpit po tej samej stronie, jak obrzęk.

Deep ćwiczeniami oddechowymi

Przed i po MLD i SLD, mogą pomóc ćwiczenia oddechowe, aby stymulować drenaż limfatyczny. Użyj następujących prostych ćwiczeń:

Usiądź w pozycji pionowej w wygodne krzesło lub leżeć na łóżku z kolanami lekko wygięty. Reszta swoje ręce na swojej ribs.Take głębokich oddechów do relax.As można oddychać - bezpośrednie powietrza do Twojego brzucha, które będziesz czuć rosnące pod twoim hands.Breathe się powoli "sighing" powietrza. Chociaż w oddychaniu, Twoi brzucha relaksu w again.Do głęboki oddech ćwiczenia 5 razy. Czy krótki odpoczynek przed wstania w celu uniknięcia się zawroty głowy.

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


cron